Responsabilități:

  • Concepi, organizezi și desfășori procesul de recrutare.
  • Oferi consultanță Management-ului cu privire la cele mai adecvate strategii pentru ocuparea pozițiilor vacante.
  • Contribui la formularea cerințelor postului și a profilului candidaților.
  • Atragi potențiali candidați prin publicarea anunțurilor pe platformele de recrutare ori pe rețelele sociale, colaborarezi cu agenții de profil etc.
  • Participi la procesul de screening și selecție a candidaților, pe baza profilelor stabilite în prealabil.
  • Organizezi și coordonezi interviul, precum și procesul de evaluare a competențelor candidaților.
  • Centralizezi informațiile aferente procesului de recrutare, administrezi și actualizezi baza de date, pentru a furniza rapoarte regulate ori ad-hoc, referitoare la activitățile desfășurate.
  • Participi la evenimente de networking, prezentări ale companiei, târguri de joburi.
  • Menții contactul cu universități sau alți parteneri cu potențial în furnizarea de viitori candidați.

Cerințe:

  • Înțelegi specificul recrutării în domeniul IT și ești familiarizat(ă) cu profilele aferente.
  • Abordarea ta în recrutare corespunde tendințelor actuale de pe piața muncii.
  • Te caracterizează atenția pentru detalii și acuratețe, ești responsabil(ă) și ai abilități de planificare/ organizare.
  • Îți place să interacționezi cu ceilalți.
  • Ți-ai cultivat abilitățile de comunicare și livrare de prezentări, ești persuasiv(ă) și construiești relații la orice nivel.
  • Ai experiență cu rețelele sociale și platformele de recrutare.
  • Stăpânești suita MS Office (Excel – la nivel avansat).
  • Este important pentru tine să menții o atmosferă de lucru sănătoasă și pozitivă.

Ofertă:

  • Task-uri interesante, într-un mediu plăcut.
  • Program de lucru flexibil.
  • Sprijin activ pentru dezvoltarea profesională în cadrul companiei.
  • Echipă non-ierarhică, profesionistă și competentă.
  • Cadru informal, în care lucrezi printre prieteni.
  • Cursuri de limba germană sau limba engleză (dacă dorești).
  • Activități sportive (7Card).
  • Servicii medicale.

If you're passionate about your work and you think the position described above suits you, don't hesitate to get in touch. We'd really like to meet you! The coffee is on us.

Team Coordinator

”I was a noob when I began working for Infobest and they help me a lot in becoming a good and happy tester. Shortly: Great place to work. Nice and friendly colleagues. Interesting projects. I also like the openness of the management team towards the employees.”

Alina Ciubotariu